Bīskaps Guljelmo Džakvinta (Guglielmo Giaquinta) ir dzimis 1914. gada 28. jūnijā Itālijā. Par priesteri viņu iesvētīja 1939. gada 18. martā. Pravietis universālajam aicinājumam uz svētumu, viņš 1947. gadā nodibināja kustību Pro Sancitate. Euharistiskā adorācijā un Marijas - Paļāvības Jaunavas Bezvainīgās Sirds devocijā viņš smeļ lielu Baznīcas mīlestību un nešaubīgu uzticību pāvestam. Konsekrēts par bīskapu 1968. gada 1. novembrī, viņš izvēlas devīzi: "Duc in altum" (Lk 5, 4). Guljelmo Džakvinta mirst 1994. gada 15. jūnijā, pilnībā pārveidots krustā sistajam Kristum un atdevis Tēva bezgalīgajai mīlestībai.

1947.gadā priesterim Guljelmo Džakvintam tika dota intuīcija, ka aicinājums uz svētumu ikvienam cilvēkam ir Dieva dāvana un reizē pienākums darīt savu dzīvi par mīlestības atbildi. Lūdzoties Svētās Paļāvības Mātes priekšā, kas tika godināta Garīgajā seminārā Romā, viņš izšķīrās dibināt šo kustību. Tāpēc visa apustuliskā maksimālisma ģimene mīl un vienmēr lūdzas uz Paļāvības Māti, svētuma paraugu, paļāvības avotu visai cilvēcei ceļā uz svētumu.

2004.gada 17. martā Romā, Kardināls un Ģenerālvikārs KAMILLO RUINI ir parakstījuši EDIKTU par mūsu Kustības dibinātāja Guljelmo Džakvintas iecelšanu Dieva Kalpa statusā.
Mēs aicinām Latvijas Romas Katoļu Baznīcu un visus tās locekļus priecāties kopā ar mums un iepazīties ar šo EDIKTU un mūsu dibinātāja darbiem, kuros viņš aicina mūs visus būt svētiem.
Ar šo 'ediktu' no Romas diecēzes, kur atvērts bīskapa G.Džakvintas beatifikācijas process, ikviens var lūgt Dievu caur mūsu Dibinātāja aizbildniecību, lūdzot viņa palīdzību visās personiskajās vajadzībās. Jūs esat aicināti to darīt ar Romas Baznīcas un Kardināla J. Pujata apstiprinātas lūgšanas vārdiem. Ja caur šo lūgšanu sanemat kādas žēlastības, lūdzu, rakstiet mums: Kustība Pro Sanctitate Republikas lauk. 3/226, Rīgā Tālr.: 26319789,Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ROMAS VIKARIĀTS Dieva kalpa GULJELMO DŽAKVINTAS Bīskapa un Dibinātāja Beatifikācijas un kanonizācijas lieta

EDIKTS

1994. gada 15. jūnijā Romā mira Dieva Kalps Guljelmo Džakvinta, Bīskaps un Dibinātājs.
Dieva cilvēks, apveltīts ar lielu talantu un izcilām iniciatīvas spējām, spēcīgu raksturu un lielu gribasspēku, pilnīgi uzticīgs priesterības harizmai, vienmēr paklausīgs Baznīcai un Pāvestam, Dieva Kalps prata modināt ticīgajos un viņa dibinātās kustības „Pro Sanctitate” dažādo organizāciju locekļos slāpes pēc Dieva, tas ir rosināt viņu atbildi uz Dieva vēlēšanos sasniegt katru radību ar Savu mīlestību un Savu pestīšanu. Kontemplācijā un teoloģiskās pārdomās viņš bija apjautis, ka aicinājums uz svētumu izsaka cilvēka sūtības pašu būtību, un izplatīja šo patiesību.
Gadiem ritot, viņa svētuma slavai aizvien vairāk izplatoties, un sakarā ar formālu pieprasījumu uzsākt Dieva Kalpa Beatifikācijas un Kanonizācijas lietu, kā arī, lai iepazīstinātu ar to Baznīcas kopienu, aicinām visus ticīgos darīt zināmu tiešā veidā vai sūtīt uz Romas Vikariāta Diecēzes Tribunālu (Piazza S. Giovanni in Laterano, 6 – 00184 ROMA) jebkādas liecības, labvēlīgas vai pretējas, par Dieva Kalpa svētuma reputāciju.
Bez tam sakarā ar nepieciešamību apkopot visus rakstus, kas ir Dieva Kalpa rakstīti, ar šo Ediktu izsakām prasību visiem, kuru īpašumā tādi būtu, nodot tos minētā Tribunāla rīcībā.
Atgādinām, ka ar rakstiem jāsaprot ne tikai iespiesti darbi, kas citustarp ir jau savākti, bet arī rokraksti, dienasgrāmatas, vēstules un jebkura cita rakstura Dieva Kalpa raksti. Personas, kuras vēlas saglabāt rakstu oriģinālus, var iesniegt to kopijas, kas apstiprinātas attiecīgā veidā.
Visbeidzot, nosakām, ka esošais EDIKTS paliek izsludināts pie Romas Vikariāta durvīm divu mēnešu ilgumā, bez tam tas tiek publicēts kustības Pro Sanctitate žurnālos „Massimalismo” un „Aggancio”, kā arī Romas „Diecēzes žurnālā” un avīzē „Avvenire”.
Romas Vikariātā, 2004. gada 17. martā.
Kardināls KAMILLO RUINI
Ģenerālvikārs DŽUZEPPE GOBBI
 (Tulkoja Baiba Brūdere)

Lūgšana

Kungs, mūsu Dievs, savā bezgalīgajā mīlestībā uz visiem cilvēkiem Tu nemitējies viņiem atgādināt, ka viņi ir aicināti uz svētumu. Mēs Tev pateicamies par Tavu bīskapu Guljelmo Džakvintu, kurā Tu esi licis parādīties savām žēlastības dāvanām.
Kā Tava ganāmpulka ganītājs, viņš ir sludinājis Tavu tēvišķo maigumu; pie Krustāsistā kājām viņš ir apcerējis Tava Dēla bezgalīgo mīlestību; viņš ir atdevis visu savu dzīvi, lai visiem ļautu pazīt un īstenot universālo aicinājumu un svētumu; paklausot Tavai gribai, viņš ir devis no savas ikdienas dzīves upurdāvanu pasaules atpestīšanas labā.
Svētais Tēvs, mēs Tevi lūdzam, ja tāda ir Tava griba, parādi viņš savu godību un caur viņa aizbildniecību dod mums žēlastību, kuru Tev lūdzam. Āmen.

Imprimatur - Rigae, 04.08.1996.

Jānis Pujats, Archiepiscopus Rigensis