„Konsekrētas personas dzīves gads” logo radīšana tika uzticēta māksliniecei Karmelai Bokasilei (CARMELA BOCCASILE) no Dellino Mākslas studijas, ko 1970. gadā Bari, Romā, Itālijā, dibināja Lillo Dellino un Karmela Bokasile.

Šie mākslinieki gleznu uzskata par “ikonu” tiešā un pārnestā nozīmē, poti – tā ir ielūgums, tikšanās, dialogs. Mākslinieciskie simboli ir kā redzamie logi, kas ļauj nojaust un paver skatu uz neredzamo: ikona, kas kā simbols ir kas vairāk par attēlu un sniedzas līdz dievišķajam. Tā ir koncepcija, kas cieši seko Baznīcas tēvu norādēm attiecībā uz sakrālo mākslu, par ko tika runāts 2. padomes sanāksmē Nikejā (787).

Karmela Bokasile ir ikonu gleznošanas eksperte. Viņa prot prasmīgi interpretēt tradicionālās koncepcijas jaunā un modernā veidā. Viņa ir slavena ar savu rūpīgo attieksmi pret detaļām un vieglo krāsu pielietojumu, kas ir kā atbilde ikonas aicinājumam – krāsas it kā liek ieklausīties un meklēt „iekšējo krāsas balsi”. Paralēli darbam studijā, Karmela Bokasile velta daudz laika sakrālajām ikonām, ko iedvesmojušas katoļu un grieķu pareizticīgo tradīcijas; it īpaši viņai patīk radīt svētās Marijas un Svētā Nikolaja ikonas. Karmelas Bokasiles māksliniecisko rokrakstu var definēt kā „matēriju, kam piemīt gars” un „tonālo kontrapunktu.”

Lillo Dellino – gleznotājs, grafiķis, fotogrāfs un scenogrāfs (Bari, 1943. – Parīze, 2013.) – ir Maestro Nicola La Fortezza skolnieks un vairāku mākslas balvu laureāts, kā arī izstāžu un mākslas galeriju mākslinieciskais direktors un zinātnisko projektu līdzautors sadarbībā ar Silvio Ceccato, Pino Parini un Maurizio Calvesi. Viņš apprecējās ar Karmelu Bokasili un ar savu inteliģenci un spēcīgo radošo garu kļuva par viņas dzīvesbiedru un vienlaikus kompanjonu mākslā. Kopā viņi turpina meklēt svēto garu. Kā komanda, viņi vairākus gadus darbojušies kā konsultanti Bari St. Nikolaja Starptautiskajā mācību centrā, Petručelli operas teātrī un citās kultūras un muzikālajās iestādēs. Itālijas Bīskapijas konference viņus uzaicināja piedalīties jauno baznīcu celtniecības pilotprojektā. Viņu tandēms ir īpašs. Lillo un Karmelas dēls Dario seko savu vecāku pēdās – papildus mākslinieciskajai ievirzei, kas mantota no vecākiem, viņš ir arī prasmīgs zinātnieks un rakstnieks.

Ar saviem darbiem, kas ir unikālās vitālās savienības rezultāts, šis pāris, abi mākslinieki, ir veikuši ieguldījumu Itālijas modernās un grafiskās mākslas pārdzimšanā kā arī transcendentālā meklējumos, vienmēr palikdami uzticīgi kristīgajai tradīcijai.

Prezentācijas


Svētīgie Luidži Beltrāms Kvatroki un Marija Korsīni, laulātais pāris