“Pro Sanctitate” – kustība, kas aicina uz svētumu.

Kustība “Pro Sanctitate” – tā ir kustība, kas pastāv Baznīcā un kas vēlas, lai tiktu darīts zināms, pieņemts un īstenots dzīvē vispārējais aicinājums uz svētumu.

Šī kustība radās Romā 1947.gadā, un tās dibinātājs bija priesteris Guljelmo Džakvinta (Guglielmo Giaquinta), kurš vēlāk kļuva par Tivoli bīskapu.

Kustībai “Pro Sanctitate”, kas darbojas pilnīgā uzticībā Baznīcai un tās ganītājiem un pilnīgā saskaņā ar tiem, ir vitāli svarīga loma diacēzēs un draudzēs.

Kustība “Pro Sanctitate” darbojas dažādās pasaules valstīs. 1947.gadā tā sākās Romā, nākamajos gados – daudzviet Itālijā.

1964. gadā kustības “Pro Sanctitate” biedri no Itālijas devās uz Ameriku, lai izplatītu ideju par svētuma ideālu. 1965. gadā Beļģijā, 1970. gadā Maltā, 1975. gadā Indijā, 1996. gadā Brazīlijā, Latvijā un Lietuvā.

Tā vēlas sagatavot cilvēkus, kuri kļūtu par Kristus mīlestības un svētuma vēsts lieciniekiem un apustuļiem.

Kustība “Pro Sanctitate” – tā ir ģimene, kuras locekļus vieno veltīšanās ideālam, kas ir visiem kopīgs.

Mūsu harizma ir izplatīt aicinājumu uz svētumu, dot visiem cilvēcīgo un garīgo formāciju. Mēs mēģinām palīdzēt visiem biedriem veidot sevi, lai kļūtu par svētuma apustuļiem. Mēs piedāvājam formācijas skolas un garīgo formāciju, lai būtu šī lielā ideāla liecinieki, pat ja esam tikai niecīgi instrumenti Dieva rokās.

Katram biedram ir jābūt uzticīgam garīgajai dzīvei un personīgajai lūgšanai, kā norādīts Statūtos, ko ir apstiprinājusi Katoļu Baznīca.

Gan pieaugušie un jaunieši, gan bērni un sirmgalvji, gan priesteri un ordeņu ļaudis, gan laulātie, gan arī tie, kas cieš slimības gultā, - ikviens ir aicināts uz svētu dzīvi un veltīt pūles savu brāļu svēttapšanas labā.

Dzīvojot visdažādākajos pasaules reģionos, cilvēki, kas ir piederīgi kustībai “Pro Sanctitate”, tajā ir iesaistījušies kā asociētie locekļi, ja tie darbojas aktīvi kustības apustuliskajās un organizatoriskajās struktūrās; kā atbalstītāji, ja tie lielākoties veic kādu individuālu pienākumu; kā piekritēji, ja, kustības “Pro Sanctitate” ideāla aizrauti, uztur saikni ar to.

Kustības dzīvē ir līdzdalīgi arī tie, kas par to upurē savas lūgšanas un ciešanas.

Īpaša loma ir kontemplatīvās dzīves kopienām, kas ar nemitīgu lūgšanu atbalsta vispārējās svētdarīšanas apustulātu.

Kustība “Pro Sanctitate” ir oficiāli atzīta kā kustība, un tās statūti ir apstiprināti Katoļu baznīcā.

Kustības simbols: trīs apļi viens otrā, ar krustu centrā. Tas nozīmē, ka Kristus patiešām ir pasaules sirdī un svētdara pasauli caur pestīšanas noslēpumu. Krusta un apļu krāsa ir zeltīta tāpēc, ka zelts ir dārgs, arī pestīšanas un svētuma dāvana ir patiešām dārga, dārga dāvana visai pasaulei. Fona krāsa ir zila tāpēc, ka tā atgādina mums debesu krāsu un svētās Dievmātes, Paļāvības Mātes, Svētuma Piemēra krāsu. Visiem biedriem ir šis simbols un tas tiek nēsāts kā zīme, kas palīdz mums atcerēties mūsu aicinājumu uz svētumu un izplatīt šo aicinājumu visiem.

Ja jūs vēlaties iegūt informāciju, mums ir divas mājas lapas - angliski un itāliski: www.prosanctitate.org, www.prosanctity.org

Kustība “Pro Sanctitate”, adrese:
Republikas laukums 3/226, Rīga LV-1010.
Mob.tālr.: 26319789,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..